دندان‌های سالم برای داشتن دهانی سالم ضروری است. شما می‌توانید برای تقویت دندان‌های خود با استفاده از موادد پروتئینی و معدنی مناسب در رژیم غذایی خود به این امر کمک کنید. همچنین شما می‌توانید با داشتن عادت‌های درست به تقویت و حفظ دندان‌های خود کمک کنید. علاوه بر این، برخی از غذا‌ها و عادات می‌توانند دندان‌های شما را ضعیف کرده و بخاطر دندان‌های بد لبخند شما نیز تحت تاثیر قرار گیرد.

چه میزان کلسیم در روز لازم است؟

باید در وهله اول اطمینان حاصل کنید که در روز بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ میلی‌گرم کلسیم بدن شما دریافت می‌کند. تقریبا همه می‌دانند مصرف کلسیم برای داشتن استخوان‌هایی سالم لازم است همین موضوع دقیقا برای دندان‎‌ها نیز صادق است. خوردن مقدار توصیه شده کلسیم در رژیم غذایی هر روز به افزایش قدرت دندان‌ها کمک می‌کند. محصولات لبنی به عنوان منبع عالی از کلسیم همیشه مطرح بوده‌است با این حال مصرف غلات و سبزیجات نیز می‌تواند به تقویت دندان‌ها کمک کند.

چه موادی کلسیم بیشتری دارد؟

برای مثال ۱ فنجان شیر کم چرب و در حدود سه تکه کوچک پنیر ۳۰۵ میلی‌گرم کلسیم دارد.
غلات غنی شده نیز از ۱۵۰ میلی‌گرم تا ۱۰۰۰ میلی‌گرم کلسیم دارند. توفوهای غنی شده با کلسیم نیز انتخاب خوبی برای جذاب کلسیم هستند. همچنین ماهی‌های کنسروی مانند ساردین، قزل‌آلا، انواع سبزی و کلم سرشار از منابع کلسیم هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *